Hakkımızda

 
 
köfteci mehmet
 
 
 
TARİHÇE

1970 yılında ailesiyle Şanlıurfa/Siverek’ten İstanbul’a gelen Mehmet Ünal, çoğunlukla Boşnakların yaşadığı Bayrampaşa’nın Yıldırım Mahallesi'nde seyyar arabasında köfte satmaya başlamıştır. Tam 20 sene boyunca Şehit Kamil Balkan Caddesi üzerinde köfteciliğe bu şekilde devam eden Mehmet Usta, artan talebi karşılamak amacıyla aynı cadde üzerinde küçük bir dükkân açmaya karar vermiştir.

Köfteci Mehmet Usta lezzetine olan talep artarak devam ettiği için 2005 yılında yine Şehit Kamil Balkan Caddesi üzerinde daha büyük bir restoran açma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Mehmet Ünal’ın, işleri çocuklarına devretmesi de bu döneme rastlamaktadır.
 
 
 
 
 
Köfteci Mehmet Usta'nın fiziki şartlarının iyileşmesi menüsünün de zenginleşmesini beraberinde getirmiştir. 2010 yılında sulu yemek yapımına da başlayan Köfteci Mehmet Usta, zamanla sulu yemek portföyüne 400’ün üzerinde çeşit dâhil edilerek bu alanda da bir lezzet durağı haline gelmeyi başarmıştır. Özellikle, Erzurum ve Erzincan yöresinden doğrudan üreticiden alınarak itinayla hazırlanan kuru fasulye yemeğinde İstanbul’un en iddialı mekânlarından biri haline gelirken, diğer sulu yemek çeşitlerindeki başarısıyla da adından sıkça söz ettirmektedir.
 
 
 
 
 
 
 
köfteci
 
 
 
Köfteci Mehmet Usta’nın başlangıçta Yıldırım Mahallesi’yle sınırlı olan şöhreti İstanbul’un farklı yerlerinden gelenlerle yayılmış olup, Restoran, hâlihazırda Bayrampaşa’nın önemli bir markası olarak öne çıkmaktadır.

Henüz şubesi bulunmayan Köfteci Mehmet Usta, müşterilerinin ızgara ve sulu yemek konusundaki damak zevkine hitap edebilecek, müşteri memnuniyetini öne çıkaran hizmet anlayışıyla İstanbul’un en güzel, nezih ve huzurlu mekânlarından birisidir.